Nezaměstnanost - srpen

Na úřad práce proudí absolventi škol

Situace na trhu práce v Libereckém kraji se v srpnu příliš neproměnila. Lidí v evidenci úřadu ale výrazně neubylo, ani nepřibylo. V srpnu jich v Libereckém kraji bylo evidovaných 24 915, což představuje oproti červenci pokles o 163 osob.

„V srpnu došlo k mírnému zlepšení statistických ukazatelů trhu práce v Libereckém kraji. Relativně vysoký počet vyřazených osob z evidence více než eliminoval příchod nových absolventů. Došlo tak k poklesu počtu evidovaných uchazečů,“ okomentoval situaci Petr Malkovský z Úřadu práce, krajské pobočky v Liberci.

Úřad očekává, že i v září bude pokračovat příliv absolventů škol do evidence nezaměstnaných. K poslednímu srpnovému dni jich bylo 1 195, o 114 více než v červenci.


Volných míst je o trochu více 

Nejvýrazněji ubylo nezaměstnaných na Liberecku (o 0,81%) a v okrese Semily (o 0,77%). Ve dvou zbývajících okresech kraje se podíl nezaměstnaných osob, oproti červenci, nezměnil. 

Na jedno volné pracovní místo připadlo 9,3 uchazeče. Přitom v srpnu evidovaly úřady práce v Libereckém kraji 2 660 volných pracovních míst. Jejich počet se oproti předchozímu měsíci zvýšil o třiačtyřicet. 

Statistiky za Liberecký kraj, srpen 2013 

Uchazeči o práci – 24 752
Nově zaevidovaní uchazeči – 1 820
Vyřazení uchazeči – 1 983, z toho umístění – 836 
Absolventi v evidenci – 1 195 
Mladiství do 18ti let - 262